ДОШКОЛЁНОК - развитие ребенка, подготовка к школе в Киеве

Главная Пасхальные стихи, легенды и рассказы Великодні забави коло церкви


Великодні забави коло церкви

великодні забавиКоли великодній сніданок закінчувався, тато дякував за нього і ми всією родиною йшли до церкви. А там на подвір'ї сходились усі — від малого до старого.
На Великдень цілий день не вгавав церковний дзвін. Не встигнувши як слід закінчити святковий сніданок, малі хлопці спішать до дзвіниці, аби задзвонити. Кому з них це вдасться першому, матиме чим похвалитися.


— Бім- бам! Бім-бам! Бім-бам!

Дітлахи нічого не чують і не бачать. їм хочеться ще і ще дзвонити, бо в тих дзвонах вони відчувають стільки чудесної сили, що глибоко проникає в їх маленькі серця!

Тому біля дзвіниці утворюються черги, кожен намагається бодай декілька разів вдарити в дзвін, бо це, за народним звичаєм, приносить щастя. Чула ще й таке, що парубки дзвонять раз у раз, щоби віддзвонити за своїх померлих родичів. І весь великодній тиждень із дзвіниць, немов із небес, линуть радісні звуки дзвонів. Вони сповіщають про перемогу життя над смертю. Протягом трьох днів свята усім парафіянам дозволяється дзвонити у церковні дзвони, щоб відлякувати нечисту силу. Церковні дзвони мають у собі Божу силу, бо засвідчують славу Богові і заохочують людей до молитви, збирають їх до церкви.
Дзвони ніби кажуть нам: «Ми скликаємо живих, оплакуємо померлих, відвертаємо громи, звеличуємо свята, будимо байдужих, розганяємо вітри...» Вважали, що великодні дзвони мають чудодійну силу (хворі люди, які умивались водою під час великодніх дзвонів, одужували).

На Великодні свята на Гуцульщині хлопчаки стріляють з наперед змайстрованих стрільб. «Бахкають» ними раз по раз, аби відігнати «нечистого».

А там на осонні — гамірно і весело. Діти «цокаються» крашанками. Ця гра називалась «навбитки» — під час неї стукають тупими кінцями крашанок одна об одну. Той, чия крашанка виявляється міцнішою, забирає надбиту.

У перший день Великодня люди відвідують цвинтарі, щоб «похристосуватись» із померлими родичами, близькими, друзями. Приносять сюди крашанки, писанки і залишають на могилі або на хресті — діляться з померлими радістю Христове Воскресіння та вітають їх зі святом.
 

Для добавления комментария необходима регистрация и авторизация.

Реклама