ДОШКОЛЁНОК - развитие ребенка, подготовка к школе в Киеве

Главная Праздники Украины Як відзначають Святвечір в Україні


Як відзначають Святвечір в Україні

ЯК ВІДЗНАЧАЮТЬ СВЯТВЕЧІР

Святий Вечір — Святвечір — серед християнських і православних свят – найурочистіше. Це свято  відзначають напередодні Різдва, 6 січня.
Господиня пов'язалася хусткою, засукала рукава і заходилася готувати дванадцять святвечірніх страв: наставила узвар, варить горох, квасолю, смажить капусту, рибу, ліпить вареники, готує бараболю, гриби, кашу гречану з конопляним молоком, голубці з пшоном, коржі з маком та кутю з товченої пшениці.







Ой, багата кутя з маком,
Солона риба з червоним раком,
З олією вареники,
Картопляні печеники,
Тертяники, книдлі,
Чорнослив в повидлі,
Капуста, грибочки,
Смачні огірочки,
І підлива з часником,
Хрін з червоним буряком,
Голубці із перцем,
Та все з щирим серцем,
Ще чимало є приправ —
Ось і всі дванадцять страв.

В усьому їй допомагають діти, а найбільше — старша дочка.

У цій багатій, але пісній вечері господиня представляє найголовніші плоди поля, городу і саду. Ніби дає звіт Новому рокові за своє багатство в минулому році.

У той час, коли господиня поралася біля печі, господар напоїв худобу, підстелив свіжою соломою та дав їй свіжого пахучого сіна. Потім він поодкидав сніг від хати, розчистив стежки й уважно оглянув усе господарство. Все живе і мертве, що є в господарстві, повинно зустріти урочисту хвилину Святвечора на своєму місці. Ніщо не може бути в цей вечір поза домом, у чужих руках — позичене чи десь забуте.

Усі члени родини теж повинні бути вдома. «Боже сохрани, — кажуть люди, — десь заночувати в цю ніч, цілий рік блукатимеш по світу». Воронь, Боже, і сваритися в цей день! Навпаки, добре помиритися з ворогами, щоб у Новому році було мирно і в хаті, і поза хатою.

 

Для добавления комментария необходима регистрация и авторизация.

Реклама