ДОШКОЛЁНОК - развитие ребенка, подготовка к школе в Киеве

Главная Здоровье ребенка Як боротися з дитячими інфекціями


Як боротися з дитячими інфекціями

Одна з важливих проблем, що виникають при відвідуванні дитячого дошкільного закладу, — це можливість заразитися якою-небудь хворобою при спілкуванні з великими групами дітей.

Варто перевіряти, чи здорова дитина й коли занедужала, якщо спостерігався контакт із хворою людиною.

 


Основні етапи при захворюванні

Інкубаційний період — він починається з моменту потрапляння мікробів в організм і закінчується з появою перших симптомів хвороби (скарг). Найчастіше початком періоду можна вважати момент контакту з хворою людиною.

Заразний період — це період, коли людина починає заражати інших людей. Він не збігається з процесом хвороби та при різних захворюваннях буває різний. Так, дитина може ще хворіти й уже не бути заразною або видужати, але залишатися все ще небезпечною при контакті з іншими людьми — може заразити їх.

Нижче ми описуємо основні захворювання, що виникають у дитячому садку.

Краснуха — інкубаційний період триває від 11 до 24 днів. Дитина заразна від 7-го дня зараження протягом усього періоду висипки та ще 4 дні після того, як сип мине.

Кір — інкубаційний період триває 9—21 день. Заразний період такий самий, як і під час краснухи, але починається від 5 — 18 дня зараження.

Вітрянка — триває від 10 до 23 днів. Заразний період — від перших скарг і до 5 днів після того, як висипка минула.

Скарлатина — інкубаційний період триває від початкових годин до 12 діб. Заразний період від перших скарг і в перші 2—3 дні хвороби.

Коклюш — симптоми хвороби можуть не виявлятися від З до 20 днів після контакту. Дитина заразна від 2—18 дня та ще понад 4 тижні після одужання (зникнення скарг).

Дифтерія — інкубаційний період триває від 1 години до 10 днів. Дитина заразна від перших симптомів і може бути «носієм» інфекції понад 6 місяців після одужання.

Епідемічний паротит (свинка) — інкубаційний період триває від 11 до 26 днів. Дитина заразна за 1 —2 дні до перших симптомів хвороби, і заразний період триває 9 днів.

Туберкульоз — інкубаційний період триває від 3 до 12 днів, уражає з перших скарг і на все життя, але різною мірою.

ГРЗ, ГРВІ — інкубаційний період триває від кількох годин до 15 днів; захворювання заразні за 1—2 дні до перших скарг і зазвичай протягом 10 днів, але залежно від збудника — від 3 тижнів до 50 днів.

Поліомієліт — інкубаційний період триває від 3 до 35 днів, заразний — від 1,5 дня до 3—6 тижнів після одужання хворого.

«Легкі» кишкові інфекції КІНЕ (ротавіруси, криптоспоридії, харчові отруєння) — інкубаційний період триває від 1 години до 12 днів, заразний — від перших скарг і до 20—30 днів, тижні й місяці — залежно від збудника.

Гепатит А — інкубаційний період триває від 7 до 45 днів, заразний — від 3 до 23 днів й продовжує залишатися заразним місяці після одужання хворого.

Гепатит Е — інкубаційний період триває від 14 до 60 днів, заразний — від 7 до 30 днів, і небезпека зберігається місяці після одужання хворого.

Дизентерія — інкубаційний період триває від 1 до 7 днів, заразний — від перших скарг і залишається заразним місяці після хвороби.

Сальмонельоз — інкубаційний період триває від 3 годин до 2 днів. Заразний від перших скарг і протягом понад 3 тижнів; у 5 % випадків — понад рік.

Після контакту з хворим можна здати аналізи й перевірити, чи потрапили в організм мікроби таких захворювань: коклюшу, дифтерії, туберкульозу, гепатиту А, дизентерії, сальмонельозу, КІНЕ.

"Психічний і фізичний розвиток дитини від трьох до п’яти років"

 

Для добавления комментария необходима регистрация и авторизация.

Реклама