ДОШКОЛЁНОК - развитие ребенка, подготовка к школе в Киеве

Главная Методики развития ребенка Методика Глена Домана


Методика Глена Домана

Методика Глена Домана - унікальний метод, який дозволяє розвивати здібності дитини на ранньому етапі і надання дітям необмежених можливостей в житті. А здійснення цієї мети буде визначатися тим, що вибере для себе дитина.

 


Глен Доман
— засновник The Institutes for the Achievement of Human Potential (ІАНР, Інститут розвитку людського потенціалу).

Доман стверджує, що навчання є ефективним лише в період зростання мозку, до семи — семи з половиною років, але сильніш за все — у перші три роки життя дитини. Виходячи із цього, він побудував свою систему для 3-4-річних малят.

У цій системі в першу чергу дитині надається вільна можливість рухатися з перших днів життя. Прості зусилля можуть привести до того, що в перший місяць життя дитина буде проповзати по кілька метрів на день. Це значно вплине на розвиток усіх інших здібностей дитини. Звичайно, треба навчати так, щоб це було психологічно комфортним для дитини, треба намагатися поволі розвивати її природжені рефлекси.

Рекомендується вчити дитину робити все, що тільки можливо, вертіти й крутити її у різні способи. Розвиваючи дитину таким чином, ще під час першого року життя можна зробити дуже корисний внесок до її майбутнього життя. І це підтверджують спортсмени, що лідирують у багатьох видах спорту завдяки тому, що вони взяли в руки ракетку, вийшли на лід або почали плавати не пізніше двох років. Крім того, Глен Доман вважає, що фізичний розвиток стимулює й розвиток розумовий. Коли дитині виповниться рік, треба паралельно з фізичним розвитком починати розвивати й такі здатності, як лінгвістичні, математичні й інші.

Можна стисло сформулювати основні принципи його методики.
•  Кращі учителі та викладачі для дитини  її батьки.
•  Навчання — це гра. І припиняти це необхідно ще до того, як малюк втомиться.
•  Не треба перевіряти свого малюка.
•  Дитяча   допитливість   повинна   підтримуватися   швидкістю і новизною.

Спеціальний матеріал методики сьогодні можна придбати у магазині. На великих картках великими літерами червоного кольору написані слова (це картки для кавчання читанню), червоні крапки (це картки для навчання лічби), картинки (це картки для отримання енциклопедичних знань.) Картки демонструються дитині певними порціями кілька разів на день. При цьому вважається, що найбільш оптимальний вік малюка для початку навчання — 3-6 місяців. Можна починати і пізніше, проте дуже важливо встигнути до шести років, коли особлива чутливість дитини до нової інформації вже закінчується.

Що почитати, щоб починати освоювати методику Глена Домана?
1. Доман Г. Гармоничное развитие ребенка.
2. Доман Г. Как вырастить ребенка физически совершенным.
3. Доман Г. Как дать ребенку энциклопедические знания.
4. Доман Г. Как обучить ребенка математике.
5. Дмитриева Г. Методика Глена Домана, или Как вырастить гения.

 


 

 

Для добавления комментария необходима регистрация и авторизация.

Реклама