ДОШКОЛЁНОК - развитие ребенка, подготовка к школе в Киеве

Главная Ответы почемучкам Уявлення стародавніх людей про землю


Уявлення стародавніх людей про землю

Тепер кожен учень знає, що Земля має форму кулі. Проте довгий час люди по-різному уявляли її форму і розміри.

 


До нашого часу дійшли писемні відомості вавилонян — народу, що проживав понад 6 тисяч років тому. Вони уявляли собі Землю у вигляді високої гори, на західному схилі якої розташована їхня країна Вавилонія. На південь від неї простягалося величезне море, а на схід — гори. На море, немов величезна перевернута чаша, опирався небесний звід. По небу рухаються зорі, Місяць і Сонце. Під землею знаходиться безодня — потойбічний світ, куди переселяються душі померлих.

Стародавні індійці спочатку вірили, що Земля має форму лотоса. Згодом вони уявляли її собі з одного (верхнього) боку опуклою, а з другого (нижнього) — плоскою. Індійці гадали, що Земля лежить на спинах чотирьох слонів, повернутих головами на всі чотири сторони світу, а слони стоять на велетенській черепасі, яка плаває в молочному морі. Чорна кобра Шешу своїми тисячами голів підпирає Всесвіт.

Стародавні греки уявляли Землю у вигляді величезної, злегка опуклої рівнини, подібної до щита воїна. Навколо суші протікає річка Океан. Над сушею здіймається мідний небосхил, по якому рухаються світила.

Звичайно, це фантастичні уявлення про Землю. Дійсне ж уявлення про форму нашої планети склалося пізніше.
Давно було помічено, що на рівнині горизонт завжди заокругленої форми. Досягти ж горизонту нікому не вдавалося: скільки б людина не йшла, він весь час віддалявся. Особливо це добре спостерігати у відкритому морі.

Жителі прибережних поселень помічали, що кораблі, які відходять у далеке плавання, на горизонті зникають не відразу: спочатку за водну гладінь ховається корпус корабля, потім ніби сідають у воду вітрила і, нарешті, зникають верхівки щогл. Подібну картину спостерігали і моряки, які виходили в море: першими зникають берег, будівлі, далі — високі предмети, а вже потім і гори, розташовані за поселенням.

Ці спостереження, а також вивчення руху небесних світил, наводили на думку, що Земля не плоска, а являє собою кулю.

М. Янко

 

Для добавления комментария необходима регистрация и авторизация.

Реклама