ДОШКОЛЁНОК - развитие ребенка, подготовка к школе в Киеве

Главная Развивающие игры Ігрові вправи для розвитку уваги дошкільників і молодших школярів


Ігрові вправи для розвитку уваги дошкільників і молодших школярів

E-mail Печать PDF

Ігрові вправи для розвитку уваги дошкільників і молодших школярів


Гра "Числа"
Учні утворюють коло. Ведучий пропонує таку гру "Зараз ми по черзі рахуватимемо віл 1 до 30. Будьте уважні,  позаяк числа, які містять в собі 3 і які можна поділити на 3, вимовляти не можна. Замість цього треба плеснути в долоні. Той, хто помилився, вибуває з гри".
Можна запропонувати інший  варіант завдання: не називати числа, які містять в собі 4 і які можна поділити на 4 і т. д.
Гру можна проводити декілька разів.
Гра "Годинник"
У грі беруть участь 13 дітей (з них один ведучий). Діти утворюють коло. Ведучий пропонує їм зображати циферблат великого годинника, кожна дитина стоїть біля певної години. Домовляються про те, де будуть 12 годин. Один з учасників гри стає в центрі, він повинен називати час. Ведучий пояснює учасникам гри, що дитина, яка стоїть там, де повинна знаходитись годинна стрілка в цей час, повинна один раз плеснути в долоні, а та дитина, яка стоїть там, де знаходитиметься хвилинна стрілка, повинна двічі плеснути в долоні. Той, хто помилився, стає в центр кола і починає називати час.


Гра "Співаємо разом"
Діти зручно влаштовуються на своїх місцях. Ведучий пропонує хором заспівати яку-небудь пісню. Він пояснює,  що треба при цьому робити. Ведучий один раз плесне в долоні — всі починають співати, двічі — продовжуємо співати, але подумки. Знову один раз ведучий плескає в долоні — всі співають вголос. І так декілька разів, поки хто-небудь не помилиться. Той, хто помилився, сам стає ведучим.


Гра "Алфавіт"
Діти розташовуються в колі. Між дітьми розподіляються букви алфавіту. Чим менше учасників, тим більше букв алфавіту випадає кожному. Далі ведучий диктує яку-небуть фразу. А діти, як на друкувальній машинці, повинні "роздрукувати" цю фразу. Друкування потрібної букви позначається плеском в долоні того учасника гри, за яким закріплена дана буква. Той, хто помилився, стає ведучим.
Таким чином можна "роздрукувати" декілька найрізноманітніших фраз. Той з дітей, хто жодного разу не був ведучим, найуважніший.


Гра "Навпаки"
Діти сидять в колі. Ведучий показує які-небудь рубси, а діти повинні робити навпаки. Якщо ведучий піднімає до¬гори руки, діти повинні їх опустити. Якщо ведучий стисне кулаки, то діти повинні розтиснути свої.  Той, хто помилиться, стає ведучим.


Гра "Заборонені рухи»
Учасники гри утворюють коло. Ведучий оголошує, що всі учасники гри повинні повторювати всі його рухи, крім одного. Як тільки руки ведучого опускаються вниз, всі повинні підняти руки догори, тобто   зробити   навпаки. Той, хто помилиться, стає ведучим.


Гра "Пошук предмета"
Для проведення цієї гри ведучий завчасно готує декілька дрібних предметів: значок, гумку, ґудзик, каблучку та ін. Ведучий пропонує учасникам гри уважно оглянутись навколо, добре запам'ятати обстановку в кімнаті, предмети, які в ній знаходяться. Після цього всі, крім ведучого, виходять. Ведучий кладе один маленький предмет на видному місці. По черзі запрошуються учасники гри. Їм дозволяється зробити одне коло по кімнаті та відповісти на запитання, чи є новий предмет і що це. Той, хто не зможе цього зробити, вибуває з гри.


Гра "Хто уважний і спостережливий»
Один із гравців стає ведучим, він має запам'ятати пози гравців, їхній одяг, потім виходить з кімнати. В цей час гравці мають зробити 5 змін у своїх позах та одязі. Не в кожного гравця 5 змін, а всього 5. Після цього заходить ведучий. Його завдання — повернути всіх у попереднє положення. Якщо ведучий знайшов всі 5 змін, то в нього гарна спостережливість і високий рівень уваги.
Кожен гравець має побувати в ролі ведучого.


Гра "Найуважніший"
Учасники гри утворюють напівколо. Потім визначають ведучого. Ведучий повинен запам'ятати розташування учасників гри. Потім ведучий відвертається. В цей час гравці міняються місцями. Ведучий має сказати, як стояли його товариші на початку гри. На місці ведучого мають побувати всі гравці.
Всі, хто не помилився, вважаються переможцями.


Гра "Граймо в лічилки"
Учасники гри поділяються на пари, стають один проти одного. За командою ведучого кожна пара починає лічити від 1 до 100, причому один партнер вимовляє непарні числа, а другий — парні. Поруч стоять такі ж учасники гри, і вони так само лічать. В такій обстановці лічити важко. Але учасники гри повинні намагатися не збитися. Перемагає та пара, яка швидше полічить до 100.

Обновлено 08.10.2011 11:48  

Для добавления комментария необходима регистрация и авторизация.

Реклама