ДОШКОЛЁНОК - развитие ребенка, подготовка к школе в КиевеШпаки

Була середина березня. Ми з нетерпінням чекали, коли до нас у садок знову прилетять старі знайомі — шпаки. Це — милі, веселі птахи, перші перелітні гості, радісні вісники весни.

Багато сотень кілометрів треба їм летіти зі своїх зимових таборів у теплих країнах. Багатьом з них доводиться пролітати над морями. Скільки пригод і небезпек у дорозі: дощі, бурі, густі тумани, градові хмари, хижі птахи, постріли жадібних мисливців. Скільки неймовірних зусиль потрібно прикласти для такого перельоту маленькій пташці! Немає серця в мисливців, які нищать птахів під час важкого перельоту, коли вони прагнуть туди, де народились, де вперше побачили сонячне світло.
Птахи чутливі до змін погоди й заздалегідь передбачають їх. Та буває, що перелітних мандрівників посеред безкрайого моря зненацька захопить хуртовина. До берегів далеко, птахи знесилені далеким польотом. Тоді гине вся зграя, урятовується хіба лише невеличка частина найсильніших птахів.
Щастя, якщо зустрінеться птахам у ці жахливі хвилини морське судно. Цілою хмарою спускаються вони на палубу, на снасті, на борти. У небезпеці вони ввіряють своє маленьке життя людині. І суворі моряки ніколи не скривдять птахів...
Згубними для таких птахів бувають часом і прибережні маяки. Сторожі на маяку знаходять ранками, після туманних ночей, тисячі пташиних трупів навколо маяка. Знесилені перельотом, обважнілі від морської вологи, птахи, досягши увечері берега, несвідомо летять туди, куди їх обманливо ваблять світло й тепло. У своєму швидкому льоті вони розбиваються, ударившись грудьми об товсте скло, залізо чи камінь... Лише досвідчений вожак урятовує від цієї біди свою зграю, зарані взявши інший напрям.
Ударяються також птахи і в телеграфні дроти, якщо чомусь летять низько, особливо вночі та під час туману.
Зробивши небезпечний переліт через море, шпаки відпочивають цілий день і завжди в певному улюбленому з року в рік місці. Прилетять під вечір, підгодуються, трохи подрімають уночі, а вранці — ще до зорі — легкий сніданок і знову в дорогу.
О. Купрін

 

Для добавления комментария необходима регистрация и авторизация.

Реклама