ДОШКОЛЁНОК - развитие ребенка, подготовка к школе в Киеве

Главная Стихи, сказки, рассказы, легенды Легенда про сорочку-кольчугу


Легенда про сорочку-кольчугу

кольчугаДавно це було. Може, й тисячу літ тому, а може, й більше. І було це в нашому краї. Народила мати сина. Лише навчився ходити, а мати почала шити йому сорочку, та таку велику, що одягне її син, коли мине йому літ двадцять.
Не один рік, не два шилася сорочка. Мала вберегти вона дитину від меча гострого, від стріли ворожої, бо більше було війн тоді на Україні, ніж мирного життя.
Тому вибрала мати найміцніші конопляні волокна, такі, що руки різали, а розірвати їх не могла. Пряла місячними ночами, тому нитки були срібними, блискучими. Полотно з таких ниток було легке, але міцне.

Шила поволі. Бо за кожним стібком - думки і благання: "Хай буде син мій тверезого розуму. Хай сила його буде непереможною. Щоб серце його було повне великої любові до людей. Як буде воїном, хай волю і славу принесе землі своїй".

Все більше і більше думок, більше стібків. І не одну сльозу зронила мати на синову сорочку. І не знала, у що перетворяться сльози її.

Минуло шістнадцять років.

Дошила мати сорочку. Пішла з нею до цілющого джерела. Покропила її цілющою водою, вернулася додому и заховала в скриню на саме дно.

І от зному запалали хати, засвистіли стріли ворожі, зачувся плач у кожній оселі. Збирала мати сина на війну. Лук, стріли і коня сам вибирав собі син. Чекав вороний свого господаря на подвір'ї. Мати витягла зі скрині сорочку, дала синові. Одягнув син сорочку і почув у собі силу богатирську. Попрощався з матір'ю, сів на коня і помчав. Не плакала мати, бо виплакала всі сльози, шиючи сорочку.

Битва розпочалася зранку, після сходу сонця. Зійшлися два грізні війська. Як тільки зійшло сонце, побачили вороги незвичайного воїна в нашому війську. На воїнові - срібна сорочка, вкрита дорогоцінними каміннями, які виблискували таким світлом, що сліпило ворогам очі. То мамині сльози перетворилися на блискуче дорогоцінне каміння. Не могли вороги зрушити з  місця - заніміли всі з дива. І чулася така сила в богатирі, що випадаи з ворожих рук луки, стріли і мечі.

Битва не відбулася. Перемога прийшла без крові і смерті.

Так народилася сорочка воїна-богатиря - кольчуга, яка захищала від ворожої стріли і меча.

Микола Кашуба
Івано-Франківська обл., Галицький р-н, смт. Бурштин
Міжнародний журнал для дітей "Соняшник", 1993.
Еще про:
 

Для добавления комментария необходима регистрация и авторизация.

Реклама