ДОШКОЛЁНОК - развитие ребенка, подготовка к школе в Киеве

Главная Ответы почемучкам Звідки до нас прийшов Дід Мороз


Звідки до нас прийшов Дід Мороз

Як символ Дід Мороз з’явився задовго до зримого образу. Більше двох тисяч років тому жителі Півночі в зимові ночі кидали за поріг своїх домівок щось смачне, щоб задобрити Мороза, щоб той не злився, не насилав холод і не заважав полюванню.

 

У кожній країні є свій Дід Мороз. У німців це Німад (Ніхто). Німецькі і голландські діти звалювали на нього провину, коли пустували або щось ламали. У Великобританії діти пишуть листи Отцеві Різдва. Лист треба кинути в камін, а дим з труби доставить його прямо за призначенням. Маленькі італійці чекають подарунків від місцевого Діда Мороза- Баббо Наталє, а солодощі від відьмочки Бефани. У Швеції - Юль Томтен; у Узбекистані - Кор Бобо; у Угорщині - Мікулаш; у Фінляндії - Йоллупуккі; у Туреччині - Ноель Баба; у Франції - Пер Ноель; у Румунії - Мош Джариле.

У слов’ян вважається, що Дід Мороз був одружений на Зимі, та у них народилась донька – Весна, а Снігуронька  - донька Весни. А сучасні добрі, хоч на вид и суворі, Дід Мороз та Санта Клаус, змушують нас пригадати Святого Миколая.

Він жив дуже давно, у ІІІ столітті, і дуже часто допомагав знедоленим. Одного разу він побачив, що бідний тато не може прогодувати своїх доньок ті вимушений віддати їх до чужої домівки. Тоді Святий Миколай проявив милість и насипав до димаря золотих монет – а у пічці дівчатка сушили взуття. Коли вони прокинулись то побачили, що  їхні башмаки повні золота. Тому вважають, що з тих пір діти спеціально в різдвяну ніч залишають взуття поряд з піччю.

Святий Миколай завжди був заступником дітей – захищав їх, виліковував,  наставляв на вірний шлях; але міг і покарати за лінь і неслухняність. Тому слов’яни з давніх давен почитають святого Миколу,  представляючи його «то в образі доброго діда, то у вигляді суворого старця». От від нього і стався слов’янський Дід Мороз, який нині мешкає у Великому Устюзі.

Вважається, що найголовнішій Дід Мороз мешкає в Лапландії за Полярним колом. Рішенням ООН з 1984 року Лапландія офіційно проголошена «Землею Діда Мороза». Там розташована і резиденція Санта Клауса, де він живе цілий рік разом з помічниками-гномами. Туди пишуть листи діти з багатьох країн за адресою: Фінляндія, 96930, Полярне коло. Або через Інтернет: www.santamail.com

 

 

Для добавления комментария необходима регистрация и авторизация.

Реклама