ДОШКОЛЁНОК - развитие ребенка, подготовка к школе в Киеве

Главная Психология дошкольника Використання гри для подолання страху у дошкільника


Використання гри для подолання страху у дошкільника

Гра допомагає дитині набути певних навичок у тій або іншій діяльності, зокрема, у спілкуванні, засвоїти соціальні норми поведінки, приносить дитині задоволення, підвищує життєвий тонус, покращує емоційний і фізичний стан.






До того ж, гра виконує терапевтичну функцію, оскільки в ній травмуючі життєві обставини переживаються в умовній, а отже, ослабленій формі і, крім того, відбувається їх емоційне осмислення.

Гра неможлива без ризику, і небажання бути останнім, програти, так само, як і надія на перемогу, є моделюванням, репетицією можливих життєвих ситуацій. Гра дозволяє дитині краще адаптуватися до подібних ситуацій у реальному житті.

Як природний спосіб вираження «Я», зміцнення упевненості в собі гра пробуджує активність дитини, її ініціативу і самостійність, розвиває уміння володіти емоціями і приймати рішення. Перебирання на себе ролі означає також дотримання певних правил, тобто виникає почуття відповідальності.

Коли у грі все вдається, у дітей з'являються почуття задоволення, емоційне насичення грою, натомість у разі невдачі, навпаки, виникає почуття провини і досади, що примушує критичніше поглянути на себе і якось змінитися.

Ведмежа
Гра розвиває загальну моторику, здатність дитини діяти самостійно, підвищує емоційний фон, сприяє зниженню напруженості.
Організація гри
Усі встають у коло, беруться за руки. «Ведмежа» сидить усередині із заплющеними очима. Всі хором промовляють (краще співають) вірш і повільно рухаються до центра кола.

Ведмежа, ведмежа
Спить в своїм барлозі,
Хоча він і не страшний,                                          
Будьте обережні:
Ви такому пустуну
Ніколи не вірте.

«Ведмежа» після закінчення слів несподівано схоплюється і намагається доторкнутися до кого-небудь із дітей.

Малювання, фантазування, вигадування різноманітних історій можна вважати аналогом гри. Як у грі, так і у фантастичних малюнках діє закон компенсування: боягуз стає рішучим, сором'язливий — активним тощо. У зв'язку з цим можна пригадати Жоржа Сименона. Видатний письменник, автор численних детективних романів, був украй сором'язливою і боязливою людиною. Він вигадав безстрашного комісара Мегре, щоб компенсувати недоліки свого характеру.

 

Для добавления комментария необходима регистрация и авторизация.

Реклама