ДОШКОЛЁНОК - развитие ребенка, подготовка к школе в Киеве

Главная Родителям на заметку Сонцезахисні засоби (креми, спреї, емульсії) для дітей


Сонцезахисні засоби (креми, спреї, емульсії) для дітей

кремы от солнцаСонечку радіють і дорослі й діти. Тепле і ласкаве, воно дарує гарний настрій, можливість більше гуляти, купатися і загоряти. Але зловживати сонячними променями не варто. Передозування ультрафіолету загрожує опіками шкіри, які особливо важко переносять діти. Щоб захистити малюка від шкідливого і небезпечного для його здоров'я випромінювання, важливо неухильно дотримуватися правил перебування на сонці в поєднанні з використанням сонцезахисних засобів.


Сонечко, давай дружити!

Дитяча шкіра практично беззахисна перед сонцем. Вона ще дуже тонка, ніжна, і в перші два-три роки життя дитини нездатна в достатніх кількостях виробляти природний захисний пігмент меланін (саме інтенсивне продукування меланіну клітинами шкіри надає їй коричневий засмаглий вигляд). Під відкритим сонцем малюк ризикує "згоріти" протягом всього декількох хвилин! Сонячні опіки супроводжуються почервонінням, болем, жаром, свербінням, лущенням і загальним нездужанням.

Спеціальна сонячна косметика захистить ніжну дитячу шкіру від шкідливих ультрафіолетових променів, зробить перебування на сонці безпечним і корисним, Однак щоб сонцезахисні засоби дійсно працювали, їх потрібно правильно підібрати і використовувати.


Дітям - дитяче!

Більшість дитячих сонцезахисних засобів призначено дітям, яким вже виповнилося три роки. Пов'язано це з тим, що хлопцям молодше цього віку перебувати під відкритим сонцем не рекомендується. У жаркі деньки без сонцезахисного засобу крихітці не обійтися. Для самих маленьких варто пошукати креми на яких написано: "з народження", "0 +", "Підходить для шкіри новонароджених" і т. п.

На жаль, на багатьох дитячих сонцезахисних засобах є тільки лише позначка "для дітей", "дитячий" і т. п. без вказівки вікових обмежень. За замовчуванням такі засоби прийнято вважати придатними для дітей старше трьох років. Хоча при необхідності і добрій переносимості їх допускається використовувати і для дітей більш молодшого віку.

Вибираючи сонцезахисні засоби для дитини, варто звертати увагу і на "дорослу" сонячну косметику, тому що на деяких кремах можна зустріти такі написи як: "сімейний", "підходить для всієї родини", "підходить для дуже чутливої та дитячої шкіри" і т.п. Це означає, що такий засіб теж можна використовувати для дітей від 3-5 років (якщо не вказано інше). Щоправда, про всяк випадок, варто перевірити, не обтяжене чи воно парфумом і іншими "дорослими" добавками (наприклад, антицелюлітними або антивікових комплексами).

Сонячна арифметика

Ефективність сонцезахисних засобів характеризуються таким показником як "фактор захисту від сонця". На маркуванні він позначається абревіатурою SPF (Sun Protection Factor), і його значення коливаються від 2 до 100 одиниць. Чим більше SPF, тим більш високу ступінь захисту забезпечує засіб (див. таблицю).


Індекс SPF 2-5       6-11      12-19       20-100
Ступінь протисонячного низька  середня  висока   дуже висока
захисту

Якщо говорити саме про дитячу сонцезахисну косметику, то вона, за рідкісним винятком, має тільки високий (від 15) і дуже високий (25-40) індекс SPF. Ці цифри показують, у скільки разів крем подовжує час безпечного перебування на сонці, яке для дитини становить приблизно 5 хвилин. Тобто, обробивши дитячу шкіру кремом з SPF 15, малюк може спокійно приймати сонячні ванни протягом 75 хвилин (15'5) без побоювання отримати опік. Крем з фактором захисту 30, продовжує розрахунковий час вже до 150 хвилин (30'5). Значення SPF вище 40-50 одиниць у дитячих сонцезахисних лініях практично не зустрічаються. По-перше, незважаючи на вищезгаданий безпечний час перебування на сонці, малятам до 3-х років категорично не можна перебувати на відкритому сонці, а дітям старше трьох років необхідно обмежити цей час до 5-15 хвилин. А, по-друге, такий суперзахист крему звичайно досягається за рахунок більш високої концентрації, що входять до нього активних речовин (в першу чергу UV-фільтрів), а значить, сам протектор може стати причиною виникнення алергії на дитячій шкірі.

То якому ж сонцезахисному засобу віддати перевагу, якщо навіть під однією торговою маркою пропонуються відразу кілька їх варіантів, подібних за складом, але з різними SPF? Вибір залежить від декількох факторів: віку дитини, фототипу його шкіри, сонячної активності з урахуванням пори року, часу доби, хмарності, географічної широти і т. д. Наприклад, для міських прогулянок при низькій сонячної активності можна використовувати засоби з чинником захисту 15-20. Дитина часто буває на дачі, любить плескатися в місцевому озері або річці? На ці випадки його сонячний захист повинен становити не менше 20-25 одиниць. Якщо планується поїздка на південні курорти, то для захисту від південного сонця знадобиться засіб з SPF в 25-40 одиниць або навіть вище. У блондинів поріг чутливості до ультрафіолету набагато нижче, їх шкіра практично не має природного захисту, тому для дітей з блідою шкірою, зі світлим і рудим волоссям, блакитними, зеленими або сірими очима потрібно купувати креми з великим фактором захисту, ніж для маленьких брюнетів з карими очима і смаглявою шкірою. Навіть в умовах міста надчутливих до сонця "беляночек" краще мазати кремами з SPF не нижче 20-25 одиниць, а для поїздки на південь придбати для них ультрасильний засіб з фактором захисту в 30-50 одиниць.

Мамі на замітку

Сонцезахисний фактор не підсумовується, і два накладених шару крему з SPF 15 по ефективності не будуть еквівалентні одному шару крему з SPF 30. Якщо після закінчення відведених 75 хвилин ще раз завдати сонцезахисний крем з SPF 15, то він не продовжить безпечний час перебування на сонці ще в 15 разів. Повторне нанесення всього лише відновить на шкірі сонцезахисну оболонку, щоб вона не втрачала свою ефективність, загальний ж час безпечного перебування на вулиці обчислюється з моменту першого нанесення крему.

Cонячні  промінчики - фільтруємо зайві

Крім SPF на упаковці сонцезахисного засобу є і така інформація: "захист UVA + UVB", "УФА / УФВ" або "UVA / UVB", "з UVA і UVB фільтрами" і т. п. Це означає, що даний сонячний протектор є засобом широкого спектру захисту, тобто одночасно нейтралізує ультрафіолетові промені типу А та типу B. Видимий результат впливу помірних доз коротких UVB-променів на шкіру - поява засмаги. При надлишку ультрафіолету типу В - шкірі загрожує опік. Довгі UVA-промені не залишають видимих слідів, але при цьому вони проникають глибоко в шкірні покриви, наслідки чого можуть проявитися лише через певний час. Наприклад, саме UVA-промені провокують появу на шкірі пігментних плям, веснянок, родимок, знижують пружність і еластичність шкіри, в результаті чого вона стає більш сухою, грубою, швидше старіє.
Дитячі сонцезахисні засоби повинні містити фільтри від ультрафіолетових променів і типу А, і типу В.

Сонцезахисні засоби успішно протистоять шкідливому випромінюванню за рахунок включення до їх складу ультрафіолетових фільтрів, які діляться на фізичні (світловідбиваючі) та хімічні (світопоглинаючі). Комбінація різних фільтрів у поєднанні з іншими активними добавками значно підвищує ефективність сонячного протектора.

Фізичні UV-фільтри (у складі крему вони можуть бути ще позначені як бар'єрні або мінеральні) представляють собою мікрочастинки мінеральних речовин, які відбивають шкідливе сонячне випромінювання. Мінеральні пігменти такі як діоксид титану (titanium dioxide) та оксид цинку (zinc oxide), діють на шкірі подібно захисному екрану і вважаються найбільш безпечними - вони не всмоктуються, залишаючись на поверхні шкірних покривів, не викликають роздратування і алергічних реакцій. Але кошти, що містять тільки мінеральні фільтри не водостійкі і, в більшості випадків, мають чинник захисту, що не перевищує 20 одиниць.

Хімічні UV-фільтри (вони ж органічні) це спеціально синтезовані речовини, які поглинають ультрафіолетове випромінювання, вступають з ним у реакцію, в результаті якої воно "знешкоджується". Таким чином, ці фільтри буквально "беруть удар на себе" і блокують проникнення сонячних променів до шкіри. На маркуванні сонцезахисного засобу хімічні фільтри можна знайти в таких назвах як ціннамати (cinnamates), саліцилати (salicilates), бензофенону (benzophenones) та ін.  Запатентовані UV-фільтри можуть мати і свої власні "фірмові" назви. Наприклад, у Ambre Solaire - Mexoryl SX, у Mustela - "Тіносорб М" і ін. Світлопоглинаючі фільтри діють дуже ефективно і забезпечують високі значення SPF - 25-40 одиниць і вище. На відміну від мінеральних, органічні фільтри стійкі до впливу води і не залишають на тілі білястих розлучень. Але, на жаль, в деяких випадках (з урахуванням індивідуальної нестерпності) самі можуть викликати алергію на чутливій шкірі дітей, особливо якщо малюки схильні до алергічних реакцій.

Крім перерахованих фільтрів до складу сонцезахисних засобів для дітей включаються так само домішки рослинного походження, так звані природні UV-фільтри. Наприклад, кунжутна і персикова олії, олія ши (каріте), олія зародків пшениці, олія мигдалю та жожоба. Самі по собі ці домішки не настільки ефективні в якості захисту від сонця. Але, діючи в поєднанні з мінеральними та / або органічними фільтрами і вітаміном Е, вони підвищують сонцезахисний фактор косметичного засобу, послаблюють чутливість шкіри до дії ультрафіолетових променів. Введені в рецептуру сонцезахисних засобів екстракти ромашки, алое, календули, шипшини, авокадо доглядають за ніжною шкірою малюка - зволожують, живлять, пом'якшують її, дозволяють шкірі швидше адаптуватися до впливу сонця і без наслідків переносити сонячні ванни, бо знімають запалення, заспокоюють і навіть дають легкий охолоджуючий ефект.

Серед інгредієнтів дитячих сонцезахисних засобів від Bubchen крім фільтрів, вітамінів і рослинних домішок присутній пантенол, який  прискорює процеси регенерації шкірних клітин, тобто процеси загоєння. У Chicco включений екстракт морських водоростей коралових Corallin, який захищає шкіру від згубного впливу інфрачервоних променів (IR-захист). Дитячий крем від комарів із захистом від сонця Gardex Baby забезпечує малюкові комплексний захист - діє як репелент і має сонцезахисний фактор SPF 16.

А ось спирт і ароматичні віддушки у складі дитячих сонцезахисних засобів небажані. Під впливом сонця і високих температур, на ніжній чутливій шкірі вони можуть викликати роздратування і навіть опік. До того ж у спеку сильний парфумований запах може стати неприємно-нав'язливим для дитини (адже крем періодично доводиться наносити повторно), і до того ж приваблювати  до малюка кусатися мошок та комарів.


Йдемо на пляж!

Поряд з такими корисними додатковими властивостями як догляд, живлення і зволоження шкіри у сонцезахисних засобів є ще одна характеристика - водостійкість. Для пляжного відпочинку потрібно використовувати саме водостійкі креми, пінки, спреї і т.д. Через те, що ультрафіолетові промені проникають навіть у товщу води, дитяча шкіра потребує захисту не тільки на березі, а й під час купання. Це можуть забезпечити тільки стійкі до впливу води сонцезахисні засоби - вони повільніше змиваються з шкіри, майже не втрачаючи своєї ефективності навіть у солоній воді. Ще один нюанс - на пляжі зручніше користуватися сонячної косметикою, стійкої не лише до води, але і до піску (інформація про це так само вказується на упаковці). Завдяки спеціальній формулі сонцезахисного протектора, пісок не буде липнути до шкіри і стирати з неї нанесений захисний шар крему.

Для активних дітей водостійкі засоби хороші і поза пляжу. Бігаючи, стрибаючи, катаючись на велосипеді, непосида, звичайно ж, потіє, і звичайний сонцезахисний крем з-за цього буде швидше змиватися і втрачати свою ефективність, а значить, його доведеться підмазувати набагато частіше. Засоби, стійкі до води і до поту протримаються в таких умовах набагато довше.

Однак якщо малюк поки ще більшу частину часу проводить в колясці, на вулиці він вважає за краще неспішні прогулянки та ігри в пісочниці, то для захисту його шкіри буде цілком достатньо звичайного сонцезахисного крему.

Що бажаєте?

У асортиментній лінійці сонячної косметики практично всіх торгових марок сонцезахисні засоби представлені в різних формах. Покупцям пропонується самим вибрати для себе і своїх дітей той продукт, який якомога найбільше підходить для них.

Креми мають більш щільну і насичену текстуру і особливо корисні, якщо у дитини суха шкіра, схильна до лущення. Молочко, пінка, мус, гель, желе - більш легкі, їх простіше розподіляти на шкірі рівномірним шаром, вони швидше вбираються, не залишають на шкірі відчуття липкості і тяжкості.

Рідкі форми - емульсії і лосьйони як правило представлені у вигляді спреїв, що полегшує і прискорює їх нанесення, дозволяє більш економно витрачати захисний засіб. Зручно якщо у спреїв є кольоровий індикатор нанесення. Наприклад, дитячий спрей з колір-контролем Ambre Solaire (Garnier) і спрей Nivea SUN (Beiersdorf) при нанесенні мають зелений колір, Kids Purple Lotion Spray (Avon) - фіолетовий, сонцезахисний спрей Infinite Dolchezze (Chicco) - блакитний. Це дозволяє батькам візуально відслідковувати, наскільки рівномірно розподілений сонцезахисний лосьйон по тілу дитини і не залишилося у нього необроблених ділянок шкіри, які можуть обгоріти на сонці. Кольорові "пшики" подобаються і дітям, завдяки чому процедура нанесення сонцезахисного засобу сприймається ними як гра, і малюки із задоволенням дають себе обробити. Після вбирання лосьйону колір безслідно зникає.

Сонцезахисні олівці (стіки) і помади застосовуються для захисту найбільш чутливих ділянок обличчя, які обгорають найшвидше. Це губи, шкіра яких взагалі не утворює меланіну, а значить повністю беззахисна перед УФ-випромінюванням. Це ніс, як найбільш виступаюча частина обличчя, а так само підборіддя, лоб (Т-зона) і вушні раковини. Олівці компактні і їх можна класти в кишеню, вони не можуть розлитися, їх складно випадково роздавити в сумці, а тому їх зручно брати з собою, щоб регулярно "точково" підмазувати малюка. Дитяча помада з УФ-фільтрами та SPF 15 торгової марки "Наша мама" має не тільки оптимально підібрану захисну формулу, але і оригінальний дизайн футляра. Завдяки вбудованому в його корпус шийного шнура, на відпочинку дитина зможе носити захисну помаду як модну штучку, повісивши її на шию або прив'язавши до свого ременя, шльовці на шортах або до рюкзачка - помада буде завжди під рукою і не загубиться. Упаковка дитячого сонцезахисного бальзаму для губ торгової марки "Принцеса" має, висловлено дівочий дизайн, що, звичайно ж, не зможе не зацікавити дівчаток, хоча безумовно цим бальзамом можуть користуватися і хлопчики. Захищають від негативного впливу сонячних променів і бальзами для губ "Моє сонечко". Сонцезахисної губною помадою торгової марки "Фруктовий поцілунок" з фактором захисту SPF 20 можна користуватися всім членам родини - і дорослим і дітям. Те ж саме відноситься і до сонцезахисного стіку для всієї родини Multi purpose sun stick SPF 20 від Oriflame.


Щоб захист працював ...

Куплений сонцезахисний засіб потрібно правильно застосовувати. Тільки в цьому випадку воно буде ефективно працювати. І в першу чергу, потрібно переконатися, що новий засіб безпечний для малюка, для чого буде потрібно провести тест на переносимість: невелику кількість крему наносять на внутрішню сторону ліктьового або колінного згину дитини або трохи мажуть за вушком. Якщо протягом доби на шкірі не з'явилося почервоніння, подразнення, свербежу, печіння і малюка влаштовує запах, то значить, воно йому підходить. Якщо у дитини дуже чутлива, схильна до алергічних реакцій шкіра, то мамі краще користуватися тим же дитячим сонцезахисним кремом, що і її малюк. У цьому випадку на прогулянці і на пляжі можна сміливо грати з дитиною, обіймати його, брати на руки без побоювань, що мамина сонячна косметика опиниться на дитячій шкірі і завдасть їй шкоди.

Перед початком використання сонячного протектора слід ознайомитися із вказівками щодо його застосування, написаними на упаковці або / та в анотації і надалі дотримуватися їх. Так, потрібно запам'ятати, що сонцезахисний засіб починає діяти не відразу, а тільки через 15-30 хвилин після нанесення (точний час вказується в інструкції). Тому обробити їм шкіру дитини потрібно заздалегідь з урахуванням цього часу, ще ДО виходу на прогулянку, щоб крем (молочко, спрей) всосався і УФ-фільтри включилися в роботу.

Наносити сонцезахисний засіб потрібно рівномірно, намагаючись не пропускати окремі місця на шкірі і найголовніше - в достатній кількості. Якщо шар крему на шкірі виявляється дуже тонким, це значно знижує його ефективність. Ну а якщо дитина до того ж активно побігав, спітнів, або після купання повалявся на рушнику або піску, то від захисту і зовсім не залишиться сліду. Для орієнтування: щоб рясно змастити тіло трирічного малюка знадобиться не менше двох столових ложок сонцезахисного крему. УВАГА! Навіть маючи дуже ефективний сонцезахисний засіб, слід уникати перебувати з малям на відкритому сонці в період з 10 до 17 годин.

Шар сонцезахисного засобу на шкірі необхідно періодично оновлювати - в середньому кожні 1,5-2 години. Однак цей час досить умовно і в кожному конкретному випадку потрібно орієнтуватися на рекомендації виробника, погодні умови, висоту і активність сонця, рухливість дитини тощо. Наприклад, повторювати аплікацію кремів, що містять тільки мінеральні фільтри, рекомендується набагато частіше - після кожного купання / витирання і навіть після дотиків. Водостійкі креми захищають шкіру від сонця під час перебування у воді, деякі витримують навіть кілька купань, але кожного разу після виходу на берег, щоб захист не втрачав свою ефективність, краще наносити крем повторно. УВАГА! Повторне нанесення засобу підвищує надійність його захисного шару, але не подовжує загальний час безпечного перебування на сонці, яке визначається виходячи з індексу SPF.

Не можна використовувати сонцезахисні засоби з закінченим терміном придатності. Вони, напевно, вже втратили свою ефективність і можуть бути небезпечними для шкіри дитини - викликати свербіння, роздратування і т. п. Це ж відноситься і до кремів, пінок, лосьйонів, які залишилися вдома з минулого сезону. Вони простояли розкритими майже рік і скоріше за все теж вже зіпсувалися або перестали діяти, тому краще не ризикувати і купити нові.

Після повернення з прогулянки або пляжу, необхідно сполоснути малюка під душем, щоб змити залишки сонячного протектора, піт, пісок і т. д. Після чого рекомендується нанести засіб "Після засмаги". Воно заспокоїть, пом'якшить і зволожить шкіру, втомлену після прийняття сонячних ванн.

Екіпірування для "вождя червоношкірих"

На додаток до використання сонцезахисної косметики, слід завжди надягати на дитину головний убір, причому краще вибирати панами та капелюшки з великими полями, або кепки і бандани з козирком і захистом шиї. Зберегти очі від яскравого сонця допоможуть сонцезахисні окуляри. Причому не слід купувати на ринку перші-ліпші - вони можуть бути небезпечні для дитячих очей. Якісні окуляри мають спеціальне напилення, завдяки чому не пропускають ультрафіолетові промені (UVA / UVB), про що є відповідна наклейка і інформаційний вкладиш. Неякісна темна пластмаса змушує зіницю розширюватися, але при цьому очки вільно пропускають УФ-промені, і в результаті сонце буде бити прямо в незахищену сітківку ока. Зовсім без очок, зіниці, принаймні, природним чином звузилися б на світлі.

Вирушаючи на пляж, варто захопити з собою змінний дитячий одяг та білизну. Після виходу з води, потрібно обов'язково витирати дитину рушником, інакше під променями сонця залишені на тілі крапельки води починають діяти подібно тисячам маленьких лінз, що загрожує шкірі опіками. Після обтирання слід надягати на малюка тонку сорочечку (для хлопчика) або плаття-халатик (для дівчинки), щоб не дати обгоріти плечикам і спиньці. На ноги дитині варто купити легкі сандалики, босоніжки або капці. На пляжі взуття захистить маленькі ніжки від гострих камінців, черепашок, гілочок і іншого сміття, а на морському узбережжі - ще й від опіку медузи, якщо дитина на неї настане. 

Купуємо сонцезахисні засоби

  • Для дітей, безумовно, краще дитячі сонцезахисні засоби. Причому батькам буде простіше зробити вибір, якщо на упаковці вказано конкретний вік, для якого призначене засіб.
  • На упаковці або на вкладиші обов'язков російськомовна/україномовна інформація про склад крему, про його корисні властивості, про способи застосування і про можливі обмеження.
  • Завжди слід звертати увагу на термін придатності. Якщо він минув або вже добігає кінця використовувати такий сонцезахисний засіб не можна.
  • Вирушаючи у подорож (особливо на закордонні курорти) дитячу сонцезахисну косметику краще купити заздалегідь і почати нею користуватися ще до від'їзду. У цьому випадку на відпочинку не доведеться витрачати час на пошуки, тим більше, що в місцевих магазинах може не виявитися потрібного і вже перевіреного на практиці дитячого крему конкретної торгової марки. А відсутність тексту російською мовою, велика кількість незнайомих сонцезахисних брендів можуть ще більше заплутати і ускладнити вибір.

Вдалого відпочинку!

 

Для добавления комментария необходима регистрация и авторизация.

Реклама