ДОШКОЛЁНОК - развитие ребенка, подготовка к школе в Киеве

Главная Родителям на заметку Ортопедичний рюкзак для першокласника


Ортопедичний рюкзак для першокласника

Мабуть, не має жодного дорослого, який би не пам’ятав свого першого шкільного ранця. Адже портфель – це символ початку шкільного життя.  У наш час різноманітність шкільних портфелів вражає. Від яскравих привабливих м’яких портфелів і ранців до ортопедичних  рюкзаків.


Що ж таке ортопедичний портфель, або ортопедичний рюкзак?
Давайте розберемося, чим він принципово відрізняється від звичайної шкільної сумки, або звичайного портфеля.

 • У хорошому ранці ручка виконана так, що дитині незручно носити портфель в руці, і він змушений надягати його на спину. Треба пам'ятати, що важкий портфель потрібно носити на спині, причому на двох лямках, щоб не створювати асиметричне навантаження на хребет.
   
 • Лямки завширшки 4-8 см з м'якими «подушечками» (щоб зменшити тиск рюкзака на плечі). Вони повинні регулюватися по довжині, щоб ранець можна було надіти і на літній і на зимовий одяг.
   
 • М'які, що дихають, подушки на спинці ортопедичного рюкзака не дадуть спітніти спині дитини, а також пом'якшать тиск рюкзака на спину.
   
 • Жорсткий каркас рюкзака (всередині - алюмінієва рама) не дасть портфелю перекошуватися в різні боки. Ще один плюс ортопедичної спинки – вона рівномірно розподіляє навантаження на хребет. До того ж,  якщо дитина поставить ранець на землю, він не впаде, як це зазвичай буває з м'якими рюкзаками.
   
 • Жорстке, що миється дно,  не розтріпається  раніше часу, його можна мити, а портфель ставити куди завгодно, не хвилюючись, що він впаде, забрудниться або промокне.
   
 • Світловідбиваючі елементи є необхідним елементом безпеки дитини в темний час.

Все перераховане вище, звичайно, є важливими перевагами, які відрізняють ортопедичний портфель від звичайного. Які ж недоліки у ортопедичних ранців?

Головний недолік ортопедичних ранців - це велика вага таких портфелів. Вам пощастить, якщо ви знайдете ранець вагою 800 г. Зазвичай такі рюкзаки важать 1200-1400 г. А ще додайте вагу зошитів, підручників, змінного  взуття, спортивної форми, пенала, сніданку, ключів, телефону, іграшки, і ще всякої дрібниці, яку першокласник потягне до школи. Представили? Вийде близько 3-4 кг ...

Ну, і звичайно ціна. У середньому, такий ортопедичний портфель може коштувати від 500  грн.

Купувати ортопедичний рюкзак чи віддати перевагу м’якому ранцю?
Звичайно ж вирішувати батькам. Якщо дитину до школи проводжають батьки, і самі несуть його портфель, або є можливість зберігання книг, зошитів, змінного взуття тощо у індивідуальній класній шафі, то напевно, не потрібно, а якщо дитині доведеться самому багато носити свій портфель, тоді треба приміряти, і шукати рюкзак, який підходить саме вашій дитині. Тому вирушати за покупкою шкільного рюкзака потрібно саме з дитиною.

Важливо! Навіть у найкращій ортопедичний  ранець не можна класти вагу, що перевищує 10% ваги самого школяра.


Дошколенок 2010
При использовании материала ссылка на сайт Дошколенок обязательна!

 

Для добавления комментария необходима регистрация и авторизация.

Реклама

Дочери собираются утром в школу. Младшая - первоклассница - просит старшую, восьмиклассницу, дать ей линейку. Старшая возмущается:
- Почему я должна тебе что-то давать? Сегодня тебе линейка нужна, завтра моя одежда, а послезавтра ты что, мой мозг попросишь?!
Младшая отвечает:
- Мозг не надо. Я его мерила - он мне мал.