ДОШКОЛЁНОК - развитие ребенка, подготовка к школе в Киеве

Главная Родителям на заметку Зникла дитина. Що робити?


Зникла дитина. Що робити?

  1.    Швидко і максимально зберіться, виробіть план дій - у вас на паніку немає часу і прав.
  2.    Якщо зникла дитина в громадському місці ВІДРАЗУ повідомте про це охорону, адміністрацію організації, установи, працівників транспорту. Необхідно негайно почати контролювати входи-виходи, перевірити туалети, автостоянки, склади, оголосити по гучному зв'язку пропажу дитини, її прикмети, не випускати нікого з дітьми - у разі викрадення зовнішність дитини можуть змінити.
  3.  




     

  4. У транспорті не соромтеся голосно прокричати про зникнення дитини.
  5. По дорозі до адміністрації, охорони швидко відновлюйте в пам'яті як виглядала дитина, її особливі прикмети, де і в який час ви бачили дитину востаннє, куди з великою ймовірністю вона могла б піти чи поїхати.
  6. Якщо дитина зникла з дому, швидко перегляньте всі речі дитини, її особистий щоденник, шукайте залишену записку. Згадайте про підозрілі телефонні дзвінки, розмови, знайомих дитини останнім часом.
  7. Зверніться по допомогу у відділення внутрішніх справ і залиште заяву про зникнення дитини по всій формі - пошук дітей починається протягом доби, звертатися ви можете вже через 5 хвилин після зникнення дитини. Найефективніше звертатися у відділення за місцем зникнення. Відразу візьміть з собою свіжу фотокартку, річ, на якій є відбитки дитини, запах, волосся. Дайте інформацію про захворювання дитини, особливі прикмети в зовнішності, особливості ходи, вимови, про коло спілкування, яким маршрутом ходить, їздить, розкажіть про підозрілих друзів, знайомих, погані звички дитини і т.д. - максимум інформації. На місце зникнення або останнього перебування дитини вирушає оперативно-слідча група, за її даними заводять розшукову або кримінальну справу.
  8. Якщо у дитини є мобільний телефон, зверніться до його оператора мобільного зв'язку з проханням допомогти встановити місцезнаходження по телефону.
  9. Залучіть до пошуків дитини якомога більше людей: сусідів, знайомих, співробітників, добровольців.
  10. Не припиняйте пошуки навіть вночі.
  11. Дайте родичам контакти друзів і знайомих дитини - розбийтеся на пошукові групи. Необхідно обдзвонити їх або відвідати, якщо немає телефонів. Розпитати, чи озвучувала їм дитина якісь свої плани останнім часом. Також необхідно зателефонувати лікарні, довідкову службу швидкої допомоги, бюро реєстрації нещасних випадків з орієнтуванням на дитину, зателефонувати дільничному міліціонеру, на залізничні й автовокзали; частина родичів або знайомих нехай обходять найближчі дитячі майданчики, місця зборів підлітків, найближчі парки, магазини, гаражі. У разі відсутності результатів через деякий час можна обдзвонити спецприймальники, морги.
  12. Якщо дитина зникла з дому, опитайте всіх сусідів: коли вони бачили її востаннє, чули звуки з вашої квартири або бачили, хто приходив до вас додому.
  13. При зникнення дитини за містом підключіть до розшуку працівників лісгоспу, МНС, кінологів із собаками.
  14. Якщо дитина зникла біля водойми або є водойма біля вашого будинку, підключайте до пошуку водолазів.
  15. Повідомте про місце навчання (позашкільних занять) про зникнення дитини, його вчителеві (тренеру, керівнику гуртка) та однокласникам (дітям з секції, гуртка); попросіть дізнатися в класі (колективі), чи не говорила дитина комусь про те, що збирається втекти, виїхати кудись, чи не приходив до дитини хтось підозрілий до школи; запитайте у вчителя, чи немає проблем у стосунках дитини з кимось в класі або зі старшими хлопцями.
  16. Розклеїти обїяви з фотографією і короткою інформацією про дитину за місцем проживання та звичайним маршрутом дитини.
  17. Якщо знаходиться хтось, хто бачив дитину, обов'язково беріть у нього контактні дані.
  18. Додайте оголошення про пошук дитини з її фотографією, коротким описом, умовами та місцем зникнення, своїми контактними даними на спеціалізованих пошукових сайтах, у соціальних мережах, особливо в яких була зареєстрована дитина.
  19. Пошук зниклих дітей потрібно вести й через ЗМІ: віддайте на місцеві телеканали фотографію і інформацію про дитину, умови зникнення, залиште дані на радіо, а також, по можливості, розмістіть пошукові об'яви в транспорті.
  20. Якщо пошуки працівників внутрішніх справ не дають результатів, зверніться в приватне розшукове агентство, попередньо переконавшись в його досвіді роботи і благонадійності.
  21. Не дозволяйте співробітникам внутрішніх справ обмежуватися місцевим розшуком, якщо він не дає результатів; є ще державний, міждержавний і міжнародний; при підозрі на неякісну роботу співробітників на місцях можна звертатися у вищі органи внутрішніх справ, до прокуратури.
  22. Коли дитину знайдено, не накидайтеся на неї відразу з докорами, покаранням - можливо, вона і сама дуже налякана. Дайте час собі і їй заспокоїтися, а після проведіть серйозну розмову, розкажіть, як вона змусила вас хвилюватися, заручіться словом дитини, що вона більше не вчинить так ні за яких умов, якщо зникнення дитини було з її власної ініціативи. Розкажіть, чим взагалі може загрожувати таке зникнення.
 

Для добавления комментария необходима регистрация и авторизация.

Реклама