ДОШКОЛЁНОК - развитие ребенка, подготовка к школе в Киеве

Главная Твой ребенок - гений Якими повинні бути батьки


Якими повинні бути батьки

Розвиток дитини грунтується на досвіді. Усвідомлення настільки тісно пов'язане з набуттям досвіду, що вони представляються ідентичними. Надавайте дитині якомога більше можливостей для набуття досвіду в тих областях, в яких він найбільше його потребує.
І при кожній можливості заохочуйте усвідомлення дитиною процесу набуття досвіду. Усвідомлення дозволяє почати вивчення доступних варіантів вибору поведінки і випробувати деякі нові способи буття або почати роботу зі страхами, які дитина таїть у собі, щоб піти від необхідності нового вибору, хоча такий вибір міг би поліпшити її життя.

Завдання батьків - допомогти дітям досягти повноти самовідчуття, допомогти їм бачити світ навколо себе таким, який він є насправді. І в той же час створити у дитини впевненість, що вона зможе вижити в цьому світі. Необхідно, щоб вони знали, що вони роблять вибір, як їм жити у своєму світі, як їм реагувати на нього, як поводитися з ним. Коли вони підростуть, стануть сильнішими і стануть більш ясно бачити себе у своїх взаєминах зі світом, тоді вони зможуть ухвалити рішення, можливо навіть змінити соціальні структури, що стримують вибір, в якому вони відчувають потребу.

Існують певні основні вимоги до будь-якої людині, яка працює з дітьми: любити дітей, доброзичливо до них ставитися, вміти встановлювати довірчі відносини, мати уявлення про їх розвиток, зростання, навчання, про найбільш важливі питаннях, що відносяться до кожного окремого віковому періоду. Така людина має бути знайома з різними формами зниження здатності до навчання, на які страждають діти і які не тільки перешкоджають їх навчанню, але часто викликають побічний емоційний ефект. Така людина повинна мати здатність діяти рішуче, але не настирливо, бути м'якою і делікатною, але без нерішучості й пасивності. Така людина має бути знайома з тим, які культурні очікування накладає на дитину його середовище. Вона повинна уміти уважно слухати мовця, встановлювати зв'язки й володіти навичками вирішення проблем. Вона повинна мати почуття гумору, вміти зберігати в собі веселість і мати експресію дитини, що живе всередині кожного з нас. Вона повинна знати, що кожна дитина унікальна і є повноправною особистістю. І ще, важливо бути відкритим і чесним з дитиною.

Діти потребують союзників, та коли батьки відкидають дітей, вони скоюють злочини типу апартеїду, що веде до придушення особистості дитини. Звичайно, діти заслуговують кращого. Якщо ви приймаєте дитину з повагою, то ви зумієте встановити і зберегти контакт з дитиною і досягнете успіху в допомозі їй. Діти відкривають дорослому душу в такій мірі, в якій вони відчувають себе з ним у безпеці.

Необхідно не тільки знати, чим зайняті діти, а й діти повинні знати, чим зайняті батьки. Треба підлаштовуватися під потреби дитини і не вести себе з ним осудливо. Ніколи не примушуйте дитину зробити або сказати щось, чого він зовсім не хоче. (Яскравий тому приклад - коли батьки змушують дитину читати вірші гостям). Не наполягайте на тому, щоб вона визнала що-небудь, якщо їй потрібно зберігати щось під надійним захистом. Якщо з дитиною сперечатися з приводу її сприйняття себе, то цим самим можна тільки понизити, а не підвищити її самооцінку

Через зір, слух, дотик, смак і нюх ми усвідомлюємо самих себе і контактуємо з миром. Але багато хто з нас у своєму подальшому розвитку втрачають повноту усвідомлення своїх відчуттів. Стаючи туманними і нечіткими, ці відчуття починають виявлятися автоматично, незалежно від нас самих. Ми починаємо діяти так, як ніби наших тіл, відчуттів та емоцій не існує. Ми перетворюємося на гігантські голови, які думають, судять, створюють уявлення, застерігають, згадують, аналізують чужі думки і виступають цензорами. Звичайно, розум відіграє важливу роль у нашому житті. Він дозволяє нам спілкуватися з іншими людьми, формувати і затверджувати свою думку і робити свій вибір. Ця система переробки інформації - тільки одна складова частина нашої істоти, яку, звичайно, слід розвивати та використовувати у всій його повноті, але не менш важливим є розвиток органів почуттів - каналів, по яких ця інформація надходить в наш розум. При добре розвинених органах почуттів інформація, що надходить в людські голови, буде в більшій мірі відповідати істині і, отже, результати переробки зовнішньої інформації, будуть більш адекватними існуючим обставинам.

Щоб виховати зі своєї дитини високоморальну людину, батьки повинні бути щирими, чесними, цілеспрямованими. Вони повинні мати в собі хоробрість, безкорисливість, відсутність егоїзму, терпіння, витривалість, наполегливість, світ, тишу, самоконтроль і пам'ятати, що все це набагато краще засвоюється через особистий приклад, ніж через красиві слова. У батьків повинен бути високий ідеал і поведінка, відповідна до цього ідеалу. Ви побачите, що поступово цей ідеал буде відображатися у вашій дитині, і малюк мимоволі почне проявляти ті якості, які вам хотілося б бачити в його природі. Цілком природно, що дитина захоплюється своїми батьками, якими б негідними вони не були, для маленьких дітей батьки завжди будуть залишатися напівбогами, на яких вони будуть намагатися бути схожими. Батьки, за рідкісним винятком, не розуміють, яке згубний вплив на дітей надають їх недоліки, емоційні вибухи, відсутність самоконтролю. Якщо ви хочете, щоб ваші діти поважали вас, ставтеся з повагою до себе і завжди будьте гідні поваги. Намагайтеся не бути примхливими, деспотичним, нетерплячими і дратівливими. Якщо батько сам не має тих якостей, які він хоче виховати в дитині, то, навіть маючи знання про те, як треба виховувати малюка, він ніколи не зможе виконати цю роботу. І щоб батьки їм не говорили, як би вони їх ні виховувавали, якщо власна поведінка батьків не буде відповідати тому, чого вони навчають, то у дитини вони отримає потворну суміш психологічних якостей, що складається з тих істин, які він хоче вселити своєї дитини і з того, чим він є сам. Отже, щоб мати дітей і виховувати їх, батьки повинні в першу чергу виховати себе.

Кожна людина складається з двох основних частин, одна її частина звернена у зовнішній світ і служить їй, інша звернена всередину, до Бога, і виконує Його волю. Саме ця частина, яка захована глибоко в грудях і є наш голос совісті, еталон істини, стрілка компаса, яка веде нас до прекрасного. І чим більш уважні ми до цього "голосу", чим частіше ми дотримуємося його порад, тим "голосніше він звучить" і тим більше ми наближаємося до істини. Таким чином, виховати в собі прекрасне, справжнє може кожна людина, але для цього вона повинна захотіти змінити себе.
 

Для добавления комментария необходима регистрация и авторизация.

Реклама