ДОШКОЛЁНОК - развитие ребенка, подготовка к школе в Киеве

Главная Праздники Украины 7 січня в Україні - Різдво Христове


7 січня в Україні - Різдво Христове

7 січня в Україні святкують Різдво Христове. Напередодні 6 січня — Святвечір, або Багату кутю. Інша назва цього свята — Вілія.






У різних регіонах України є деякі відмінності у справлянні Святвечора. Однак скрізь є обряд приготування куті, її називають багатою, оскільки готують дванадцять пісних страв, серед яких обов'язково мають бути борщ, риба, гриби, пироги з квасолею й капустою, вареники з картоплею, узвар. На Правобережжі кутю готують із пшениці, а на Сході України — з ячменю, заправляючи тертим маком, горіхами, медом і узваром (компотом із сушених груш, яблук, слив, вишень тощо). Здебільшого кутю відносить на покутя (місце під образами) хтось із чоловіків родини. Поруч ставлять дідух — обжинковий сніп, символ майбутнього врожаю, а також глечик з узваром.
Як тільки на небосхилі з'явиться перша зірка, усією родиною сідають до столу. Слідом за господарем присутні виголошують молитву за всіх померлих і живих родичів. Кутю лишають на столі на ніч для померлих предків, поклавши поруч ложки.

У дохристиянські часи наші предки 21 грудня вшановували день зимового сонцестояння, який називали святом Коляди. З прийняттям християнства це свято злилося з Різдвом і Святками. У перший день різдвяних свят починають колядувати діти, парубки та чоловіки, які ходять із зіркою та дзвоником. Колядники заходять на подвір'я кожної хати (часто й у саму хату), співають колядки, у яких розповідають про народження Христа, славлять хазяїна та його родину.

Колись під час Святок ходили по хатах з вертепом — пересувним ляльковим театром, — який показував вистави на різдвяну тематику. Існував і «живий» вертеп — народний театр костюмованих виконавців.

 

Еще про:
 

Для добавления комментария необходима регистрация и авторизация.

Реклама