ДОШКОЛЁНОК - развитие ребенка, подготовка к школе в Киеве

Главная Праздники Украины Державні і народні символи України


Державні і народні символи України

Кожна країна має свої державні символи, за якими її впізнають в усьому світі.

ДЕРЖАВНІ СИМВОЛИ УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНИЙ ПРАПОР УКРАЇНИ
– має дві горизонтальні смуги з двох кольорів: синьої та жовтої. Угорі синя смужка, неначе небо над нашою рідною землею, а внизу – жовта, як золоті пшеничні поля, якими багата Україна.


ДЕРЖАВНИЙ ГЕРБ УКРАЇНИ
- золотий тризуб князя київського Володимира на синьому полі. У ньому відображена триєдність життя. Це батько—мати—дитина, які символізують собою силу, мудрість, любов.

ДЕРЖАВНИЙ ГІМН УКРАЇНИ  - це урочиста пісня на честь держави -  «Ще не вмерала України ні Слава, ні Воля» (слова П. Чубинського, музика М.  Вербицького).  Під звуки Гімну всі підводяться.

КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ – основний закон держави України. На пам'ять про прийняття Конституції в Україні  (28 червня 1996 р.) щорічно святкується державне свято — День Конституції України.НАЦІОНАЛЬНІ СИМВОЛИ ТА ОБЕРЕГИ УКРАЇНИ

ЖИТО
- символ життя. Це знак добробуту і злагоди в сім'ї.

БАРВІНОК  - символ вічності.

КАЛИНА - символ краси, кохання, щастя.

ВЕРБА - символ журби.

ЛЕЛЕКА – символ сімейного затишку і благополуччя.

СОЛОВЕЙ - символ веселощів, задоволення.

УКРАЇНСЬКИЙ ВІНОЧОК
-  є частиною українського національного костюма. В давнину їх носили тільки дівчата. Плели з живих квітів. Вважалось, що в них є чаклунська сила, здатна захистити від будь-якого лиха. Тому український віночок не просто прикраса, а й оберіг.
Традиційно український віночок прикрашали різнокольоровими стрічками. Кожен кольор мав свою символіку.
Так, коричневий — це символ землі, жовтий — символ сонця, синій — символ неба і води, зелений — символ мудрості, рожевий — символ врожаю, малиновий — символ здоров'я, фіолетовий — символ мудрості.

ВИШИТИЙ РУШНИК – стародавній оберіг дому. З рушником зустрічали гостей, молоді ставали на рушник під час шлюбного обряду. Вважалося, що візерунок вишивки оберігає від лиха та захищає від хвороб. Червоний колір символізує любов, а чорний – журбу.


"Дошколёнок"

 

Для добавления комментария необходима регистрация и авторизация.

Реклама