ДОШКОЛЁНОК - развитие ребенка, подготовка к школе в Киеве

Главная Праздники Украины 7 липня свято Івана Купала в Україні


7 липня свято Івана Купала в Україні

Давнє слов'янське свято Івана Купала припадає на 7 липня.

Івана Купала належить до ряду найпочесніших, найважливіших, найвеселіших свят у році, у ньому брало участь усе населення, причому традиція вимагала активного включення кожного в усі обряди, дійства, особливої поведінки, обов'язкового виконання й дотримання ряду правил, заборон, звичаїв.

Іванів день насичений обрядами, пов'язаними з водою. Уранці в Іванів день купатися — звичай усенародний, і тільки в деяких областях селяни вважали таке купання небезпечним, оскільки іменинник в Іванів день — власне водяний, який терпіти не може, коли в його царство лізуть люди, і мститься їм тим, що топить кожного необережного.

За давнім повір'ям, Іван Купала уособлює розквіт сил природи. В основі обрядів лежить звеличення води й сонця. Здавна було заведено в ніч на Йвана Купала на берегах річок та озер розпалювати обрядові вогнища. Через них стрибали та кидали вінки.

У день Івана Купала старалися зцілятися росою. Для цього потрібно піднятися якомога раніше й пройтися босоніж по цілющій купальській росі. У цей день влаштовували масове збирання лікувальних трав. Особливу цілющу силу купальська трава набуває до сходу сонця, як кажуть, «хто рано встає, тому й Бог дає!».

За повір'ям, Іванівська ніч вважалася часом розгулу нечистої сили: на болотах влаштовувалися збирання чаклунів і відьом.

Народні прикмети на Івана Купала:

- На Іванів день сонце на сході грає.

- Сильна роса на Йвана — на врожай огірків.

- На Йвана ніч зоряна — багато буде грибів.

- Якщо дощ заплаче, то за п'ять днів сонечко сміятиметься.


"Кольоровий рік"

 

Для добавления комментария необходима регистрация и авторизация.

Реклама

Антону 4 года.
Все вопросы связаны с Францией.
Один из последних звучал приблизительно так:
- Мама, а почему у французсцев так много негров?
А вот моя любимая фраза:
- Я пока картинки поразускраншиваю, а ты мне обед приготовь.

{loadposition articles_module_1}