Звичні нам богослужіння на Великдень храми та церкви почали проводити не так вже й давно – у II половині XIX століття. Коли і з чого вони розпочинаються, як і з яким змістом проходять – про все це ви і дізнаєтесь.
Великодні богослужіння проводяться особливо урочисто, за встановленим порядком.
Хай Великдень відкриває кожній родині легкий шлях до щастя, здоров’я та добробуту!
Великодні богослужіння проводяться особливо урочисто, за встановленим порядком.
- Біля півночі служиться всеношна. Ієрей та диякон виходять до Плащаниці, роблять над нею кадіння окрест і відносять Плащаницю у вівтар, на святий Престол.
- О 12 годині ночі розпочинається Великодня утреня. Представники церкви стають по чину біля Престолу, моляться, а в храмі запалюють свічки. Благовіст сповіщає про наближення Свята Воскресіння Христового. З вівтаря чути спів, а з дзвіниці – великоднє дзвоніння.
- Хресний хід в ніч Великодня – про нього знає, мабуть, кожен з нас. Церква таким чином йде назустріч воскреслому Христу. Попереду несуть ліхтар, потім запрестольний хрест та запрестольний образ Матері Божої. Потім у два ряди, парами йдуть корогвоносці, співаки, свічконосці, диякони, священики с Євангеліє та іконою Воскресіння, а завершує весь хід предстоятель храму с Хрестом і трисвічником. Під час ходу дзвоніння не припиняється.
- Хресний хід після обходу храму зупиняється перед його закритими дверима (як перед печерою Гробу Господнього). Ті, хто несе святині, стають обличчям до заходу, дзвоніння припиняється. Священнослужителі, настоятель тричі разом співають радісний Великодній тропар. Його підхоплюють інші, хор,а далі читається стародавнє пророцтво Св. Царя Давида про воскресіння Бога.
- Далі священнослужителі співають вірші та тропар «Христос воскрес». Після цього про воскресіння співають священнослужителі та настоятель.
- Двері храму відчиняються та Хресний хід простує до церкви. Розпочинається спів канону Великодня.
- Після цього проводиться Божественна літургія, освячення хліба з зображенням Христового Воскресіння (артоса).
- По завершенню обов`язково повинно читатися слово Св. Іоанна Златоуста.
- На Великдень, вже ввечері, служиться Пасхальна вечірня. Вона особливо радісна та гарна.
- Традиційно всеношне богослужіння на Великдень в Києві проводиться в усіх храмах.
Хай Великдень відкриває кожній родині легкий шлях до щастя, здоров’я та добробуту!
< Предыдущая |
---|