ДОШКОЛЁНОК - развитие ребенка, подготовка к школе в Киеве

Главная Праздники Украины Про свято Спаса для дошкільників


Про свято Спаса для дошкільників

Свято Спаса православної церкви на честь Преображення Господнього.

 Ця подія відбулася на горі Фавор, куди Ісус Христос прийшов помолитися зі своїми апостолами — Петром, Яковом та Іоанном. Під час молитви Христос преобразився. Обличчя його засяяло, як сонце, одяг став білим, як сніг, і блищав як світло. До нього приєдналися Божі пророки — Моїсей та Ілля. Коли апостоли побачили свого вчителя у Славі Божій, вони надзвичайно зраділи. Ця радість втілена в святі Преображення.

В Україні святкують Спаса в серпні. 14 серпня - медовий Спас або Маковея. 19 серпня - яблучний. 29 серпня - горіховий.

14 серпня на Перший Спас, за звичаєм, у церквах святили воду і букети з колосків, польових квітів і головок маку. Яблучний спас завжди відзначали в народі з великою урочистістю, недаремно його називали Великим Спасом, святом врожаю. У цей день 19 серпня в церквах освячували фрукти, овочі, мед і квіти. Особливо чекали, коли освятять яблука, так до цього дня є їх було заборонено. Третій Спас – горіховий, отримав таку назву, бо до цього часу дозрівали горіхи.

В українській народній обрядовості особливо відчувається радість селянина від плодів своєї діяльності. На Спаса літо зустрічається з осінню, і природа надзвичайно щедро показує свою красу і багатство. У цей день в церкві святять яблука, груші, мед, калачі з борошна нового врожаю.

На це свято люди пригощаються фруктами, медом, відварами цілющих трав та квітів.

Еще про:
 

Для добавления комментария необходима регистрация и авторизация.

Реклама