ДОШКОЛЁНОК - развитие ребенка, подготовка к школе в Киеве

Главная Родителям о дошкольниках Безпека дитини в автомобілі


Безпека дитини в автомобілі

Вирушаючи з дитиною на автомобільну прогулянку, дуже важливо засвоїти певні правила.

1.   Посадіть її в дитяче автомобільне крісло. Це крісло на 40 % знижує можливість отримання дитиною важких травм. Купуючи автомобільне дитяче сидіння, обов'язково дізнайтеся, як його правильно кріпити — нехай вам це покажуть продавці.






Під наглядом продавця власноруч правильно закріпіть сидіння. Сидіння розміщується в задній частині автомобіля праворуч. Під час вибору сидіння зверніть увагу, чи достатня вентиляція, чи є опора для ніг, захисний столик, чи надійним є бічний захист.

2.   Завжди пристібайтеся ременями безпеки. Це правило необхідно виконувати автоматично як дорослим, так і дітям.

3.   Посадіть дитину на заднє сидіння праворуч: дитина може задихнутися, якщо подушки безпеки раптом спрацюють. Не залишайте дитину саму в машині — вона може перегрітися, злякатися й т. ін.

4.   Під час тривалої поїздки частіше зупиняйтеся. Дітям необхідно рухатися.

5.   Поїздку в автомобілі можна зробити цікавою й пізнавальною. Запропонуйте дитині описати в деталях усе, що вона бачить (кольори хмар, птахів на стовпах, дорожні знаки тощо). Вигадуйте історії про людей, що їдуть в інших машинах, або про пішоходів.

Ми пропонуємо вам ігри, які дозволять зайняти дитину та спокійно доїхати до потрібного вам місця.

ПЕРША БУКВА
Мета:  розвага дитини, розвиток її мовлення, навчання елементів грамоти.
Хід гри
Ведучий пропонує дитині вигадати слова, які починаються на ту саму букву, що і її ім'я. Якщо в дитини не виходить, підкажіть їй. Наприклад: якщо дитину звуть Павло, то можна запитати: «Як ти думаєш, що в кімнаті розташовано внизу? На ній стоїть ліжечко. Це — ... » (підлога) і т. ін.

ЩО МИ БАЧИМО В РЕКЛАМІ
Мета:  розвиток спостережливості, пам'яті, поповнення словникового запасу.
Хід гри
Ведучий просить дитину розповісти, повз реклами яких продуктів проїжджає машина. Нехай дитина розповість про те, якими з рекламованих товарів користувалася на цьому тижні вона, а якими — уся родина. Необхідно звернути її увагу й на інші продукти, які вживають у їжу. Якщо дитина знає букви, то нехай відшукує їх на вивісках, у тексті реклами.

СКЛАДНІ СЛОВА
Мета:   розвиток мовлення, спостережливості, поповнення словникового запасу.
Хід гри
Шляхом слідування машини ведучий знаходить складні слова (вертоліт, спортмайданчик тощо). Пояснює малюку, як із двох слів утворюється одне. Крім того, розповідає й про сталі словосполучення, коли два слова позначають один предмет. Наприклад, телефонна будка, міліцейський пост, швидка допомога, рекламна тумба. Дорослий пояснює, що для позначення цих понять необхідно саме одночасне вживання двох слів.

Для маленьких дітей ведучий вимовляє слова за складами. При цьому робиться наголос на кожному складі. Дитина має повторювати за ведучим, а потім вони разом підраховують кількість складів.

ПРИГАДАЙ ВИПАДОК
Мета:  розвиток мовлення, пам'яті, уваги.
Хід гри
Ведучий пропонує пригадати яку-небудь нещодавню подію, у якій брали участь дорослий і дитина. По черзі ведучий і дитина розповідають, що вони бачили та що робили. Необхідно пригадати (по черзі) якнайбільше подробиць.

«БОЖЕВІЛЬНІ» КОЛЬОРИ
Мета:  розвиток уяви, фантазії, образного мислення.
Хід гри
Ведучий пропонує дитині подумки «розфарбувати» оточуючі предмети й будинки в найнезвичайніші кольори. Можна доповнювати. І, наприклад, колеса в машини червоні, а кабіна фіолетова в цяточку й т. ін.

 

Для добавления комментария необходима регистрация и авторизация.

Реклама