ДОШКОЛЁНОК - развитие ребенка, подготовка к школе в Киеве

Главная Ответы почемучкам Чому сніг білий


Чому сніг білий

Червоний снігур стрибав з гілки на гілку. Виблискуючи на сонці, сипалися снігові порошинки, а сніг навколо був білий-білий, чистий, пухнастий.

Білий сніг... Нічого білішого від нього нема на світі. Недаремно, коли хочуть підкреслити бездоганну чистоту білого кольору, його завжди порівнюють зі снігом: білосніжний лебідь, білосніжні пелюстки лілеї, білосніжне вбрання...

У чому ж секрет такої білизни снігу?


Мабуть, «винен» у цьому той же різнокольоровий сонячний промінь.

Якого кольору лід? Ніякого. Він безбарвний. Чому?

Тому що він повністю пропускає крізь себе весь сонячний промінь і лишається безбарвним. Якби лід не пропускав, а цілком поглинав би промені сонця, усі його кольори, ми бачили б його чорним. Але лід не затримує, не поглинає, а лише частково віддзеркалює сонячні промені, бо він прозорий і блискучий.

Сніжинки безладно падають одна на одну, лежать пухкою масою, усі разом вони стають непрозорими і тому не можуть пропустити крізь себе весь промінь сонця. Вони повністю його віддзеркалюють нам в очі. Але ж промінь сонця, сонячний зайчик — білий! Тому і сніг ми бачимо білим. Вранці сонячні промені нам здаються золотаво-рожевими, і освітлений ними сніг теж стає золотаво-рожевим. Він може бути і зеленим, і синім, якщо його освітлюють святкові новорічні вогники на ялинках, влаштованих просто неба.

Будь-який колір, що падає на сніг, цілком віддзеркалюється сніжинками.

Але на сніг звичайно падає сонячне світло. І сніг через те сліпучо-білий, бо він віддзеркалює сонце, найчистіший колір білого сонячного променя.

М.  Гумілевська

 

 

Для добавления комментария необходима регистрация и авторизация.

Реклама