ДОШКОЛЁНОК - развитие ребенка, подготовка к школе в Киеве

Главная Физическое развитие Рухова активність дитини 3-5 років


Рухова активність дитини 3-5 років

двигательная активность детейРухова активність у цьому віці набуває особливого значення для загального фізичного розвитку дитини.
Малята зростають, стають вищими й стрункішими, у них удосконалюється координація рухів, зменшується м'язовий тонус, розвивається почуття рівноваги. Вони здатні опанувати весь спектр навичок активної діяльності починаючи від найпростіших (перекид, футбол) і закінчуючи такими складними і витонченими, як набір номера телефону й уміння тримати виделку в руці.






У віці 4—5 років маса тіла за рік у середньому збільшується на 1,5—2 кг, зріст — на 6—7 см.

Якщо в хлопчиків зріст 106—107 см, то в дівчаток — 105,4—106 см. Маса тіла, відповідно, у хлопчиків досягає 17—18,1 кг, у дівчаток— 16—17,7 кг. Обхват грудної клітки 54—55,5 см у хлопчиків і 53—54,7 см у дівчаток.

У 5 років м'язи стають набагато сильнішими, їхня працездатність збільшується. Значно розвивається мускулатура, особливо на ногах. Більш розвинені діти вже можуть відривати обидві ноги від землі, непогано стрибати, приземлюючись на напівзігнуті ноги. Вони вже можуть стрибати з розбігу, але ще не вміють правильно використовувати змах рук.

У дитини 4—5 років уже досить добре розвинена координація рухів, вона вміє стояти на одній нозі, ходити на п'ятах і на носках іт. ін.

Це вік «грацій» — малюки спритні й гнучкі. Рухи стають набагато естетичнішими й досконалішими. У цьому віці особливо легко дається гімнастика. Дитину вже можна вчити ходити на лижах і кататися на ковзанах, на двоколісному велосипеді.

Більшість дітей у цьому віці із задоволенням танцюють і ретельно під музику виробляють «па».

Після 4 років досягається максимальна гострота зору, й дитина фізично готова до початкового читання.

Головний мозок у 5 років за розміром і масою (90 %) майже дорівнює мозку дорослої людини. Дуже інтенсивно йде процес розвитку звивин і борозен головного мозку. Однак варто врахувати, що в дитини домінує права півкуля, яка відповідає за образне сприйняття, емоційну сферу й т. ін., тоді як ліва, що відповідає за мову, логічне мислення, ще не сформована. Дитина перебуває під владою емоцій, неврівноважені основні нервові процеси: переважає збудження, гальмування зазвичай досягається важко. Це виявляється в безпосередності й щирості дитини й у яскраво вираженій неврівноваженості й відвертанні уваги.

Характеризуючи особливості розвитку дітей 4—5 років, ми пропонуємо вам звернути увагу на ознаки психомоторного неблагополуччя в зовнішніх проявах дитини:
- згорбленість, приниженість, пригніченість, напруженість (утягнена в плечі голова, руки притиснуті до корпуса, пальці напружені або стислі в кулаки); хода — навшпиньках, невпевнена, млява, така, що спотикається або як у манекена; пози — застиглі, сковані й одноманітні;
- рухи — безцільні, непродуктивні за високої інтенсивності або психомоторної загальмованості;
- жестикуляція й міміка — мляві, бідні, маловиразні, можливо кривляння або нерухомість обличчя;
- мовлення — нечітке, невиразне, монотонне, можлива заїкуватість.

Будьте уважні, якщо в дитини спостерігається хоча б половина описаних ознак. Якомога більше грайте з дитиною в рухливі ігри, подаруйте дитині турботу, увагу й любов — вона чекає їх від вас, їй важко.

Ми сподіваємося, що ігри які ми пропонуємо допоможуть вам досягти психомоторного благополуччя вашої дитини:
- вона природна, невимушена;
- постава пряма, ненапружена, без різких особливостей. Плечі розправлені, корпус прямий, живіт утягнений;
- хода пружна, жести й пози різноманітні;
- погляд прямий, відкритий, зацікавлений;
- вираз обличчя осмислений і радісний;
- міміка природна, жива, виразна;
- мовлення чітке, співуче й мелодійне. 

Не бійтеся більше грати в рухові ігри, і ви розів'єте спритність і чіткість рухів вашого малюка.
Сформуйте в нього віру у власні сили й бажання активно взаємодіяти з навколишнім світом.


Галанов О.С.
Психічний і фізичний розвиток дитини від трьох до п'яти років

 

Для добавления комментария необходима регистрация и авторизация.

Реклама