ДОШКОЛЁНОК - развитие ребенка, подготовка к школе в Киеве

Главная Психология дошкольника Сприйняття дитини 3-5 років


Сприйняття дитини 3-5 років

Сприйняття дитини 3—5 років стає все більш усвідомленим, цілеспрямованим, аналізуючим. Дитина може тривалий час, не відволікаючись, спостерігати, розглядати, шукати. У цьому віці на розвиток сприйняття дуже великий вплив справляє розвиток мовлення й мислення.


Починаючи активно використовувати назви властивостей, ознак, станів предметів і явищ, дитина таким чином виділяє для себе ці характеристики.

Позначивши предмет словом, вона відокремлює цим його від інших предметів. За допомогою інтелектуальних зусиль із вивчення властивостей і станів предметів, відносин між ними, виявлення зв'язків і дій із ними малюк починає бачити й розуміти реальні відносини між предметами.

Розвивальні заняття для цього віку включають навчання дитини виявляти й ураховувати у своїх діях властивості предметів, уміння використовувати умовні замінники речей, будувати й використовувати наочні просторові моделі (плани, схеми, креслення). Для успішного освоєння цих навичок, а також для того, щоб завдання відповідали особливостям даного віку, їх необхідно включати в доступні й цікаві дитині види діяльності: гру, малювання, ліплення, конструювання й т. ін.

Чудово розвивають сприйняття загадки. Намагаючись відгадати загадку, дитина починає шукати в оточуючих предметах властивості, описані в ній. Наприклад: «Два черева, чотири вушка» (подушка); «Улітку сірий, а взимку білий» (заєць).

Варто всіляко заохочувати бажання дитини самій складати загадки.

У міру ускладнення психіки й розвитку психічних процесів відбувається їхнє переплетення й взаємовплив одне на одного. Так, загадуючи й відгадуючи загадки, дитина одночасно розвиває сприйняття, увагу, творче мислення, мовлення.

Ми пропонуємо вам використовувати ігри для розвитку сприйняття дитини з розділу «Ігри для розвитку мислення», оскільки вони мають комплексний характер і розвивають як мислення, так і сприйняття.


Психічний і фізичний розвиток дитини від трьох до п'яти років

 

Для добавления комментария необходима регистрация и авторизация.

Реклама

Егор, 5 лет
Насмотревшись рекламы "Растишки", Егор сидит и смотрит "Прогулки с динозаврами".
Потом спрашивает:
-Пап, вот в лекламе Ластишки - ДИНО. Кино пло ДИНОзавлов. А бывают КОШКОЗАВЛЫ и СОБАКОЗАВЛЫ?
Долгое время я был слегка шокирован.

{loadposition articles_module_1}