ДОШКОЛЁНОК - развитие ребенка, подготовка к школе в Киеве

Главная Здоровье ребенка Як позбутися сколіозу у дітей


Як позбутися сколіозу у дітей

сколиоз у ребенкаСидіння за партою, носіння сумок з підручниками стають справжнім випробуванням для хребта дитини. Тому медики стверджують, що останнім часом кількість дітей зі сколіозом значно зросла. Для розвитку сколіозу достатньо півроку, а на відновлення спини доведеться витратити не менше одного-двох років.

Головне навантаження на хребет — тривале сидіння за партою у школі та малорухливий спосіб життя. Ідеально, коли у класі є парти різних розмірів, — і для високих дітей, і для низьких. Важливим є хороше освітлення у класі, адже тоді дитина не нахиляється, щоби писати чи читати.

Хотілося б нагадати вчителям, що під час навчального року потрібно пересаджувати дітей з однієї парти на іншу. Адже ті діти, які сидять збоку від дошки, змушені тягнутися у той чи інший бік, аби її побачити. Достатньо кількох місяців такого витягування, щоб розвинувся сколіоз. А якщо дітей час від часу міняти місцями, цього можна уникнути.

До школи дитина повинна ходити з рюкзаком, який дає навантаження на обидва плеча. На жаль, більшість дітей усе ж носять сумки на одне плече. Щоб підтримувати сумку, одне плече піднімається вгору, а це вже причина для сколіозу.

Посилена увага до постави і хребта дитини повинна бути до статевого дозрівання, саме до цього часу сколіоз інтенсивно розвивається.

Для дівчат дуже небезпечним є час перед початком місячних, адже організм отримує серйозний стрес. Радимо мамам у цей період частіше оглядати фігуру доньок, аби вчасно помітити зміни. У хлопців сколіоз може прогресувати до 18-20 років. Сколіоз підступний тим, що він не болить і не турбує тривалий час. Але він призводить не лише до деформації тулуба, а й до розвитку остеохондрозу у дуже молодому віці.

Для визначення наявності сколіозу у дитини існує простий тест. Дитина у нижній білизні стає до вас спиною, руки по швах, п'ятки разом, тіло розслаблене. Ознака сколіозу — різна висота плечей, лопаток чи ще якась інша асиметрія.

Основна ознака сколіозу — реберний горб. Щоб перевірити, чи є реберний горб, попросіть дитину нахилитися вперед і подивіться ззаду — чи не випирає одна з лопаток і чи не формується реберний горб.

Коли дитина сидить за партою чи робочим столом вдома, руки повинні бути на столі, а ноги — стояти на землі і не впиратися у стільницю.

Якщо дитина стоїть, опираючись на одну ногу, то значне навантаження отримує таз і поперековий відділ хребта. Також недобре стояти, склавши руки перед собою, і сидіти, заклавши ногу за ногу.

Для здорового хребта важливим є вибір ліжка. Ліжко повинно бути напівжорстким, а подушка — маленькою або взагалі можна привчити дитину спати без подушки.

У харчуванні добре надавати перевагу молочно-рослинній дієті: молочним продуктам, які містять кальцій, рибі, яка містить фосфор, та яйцям, у жовтку яких міститься вітамін D. Двічі на рік — ранньої весни і пізньої осені — організм, який росте, повинен отримувати препарати кальцію.

Найкращий вид спорту для профілактики будь-яких кістково-м'язових захворювань — плавання. Також корисні лижні прогулянки, гра у баскетбол та волейбол. Якщо сколіоз лівосторонній, корисним буде великий теніс. Добре займатися і танцями, адже діти 6агато  працюють біля станка, їх вчать рівно стояти.

 

Для добавления комментария необходима регистрация и авторизация.

Реклама